Recitační soutěž

Ve čtvrtek 20. 2. se na naší škole uskutečnilo tradiční školní kolo recitační soutěže. Zúčastnili se ho žáci 5. – 9. ročníku. Všechny děti přistupovaly k soutěži zodpovědně a předvedly pečlivě připravené výkony. Zazněly verše i próza

Koncert skupiny RÉVA

Dne 17. 2. 2020 se na naší škole uskutečnil koncert hudební skupiny Réva. Jde o cimbálovou muziku, která na naší škole hostovala poprvé.

Letos do Vídně…

Každým rokem pořádáme pro naše děti zahraniční adventní exkurzi. Letos jsme vyrazili do Vídně. Zájem byl mezi žáky už od začátku obrovský, takže naplnit autobus nebyl žádný problém. Vyzdobená rakouská metropole byla nádherná

Last Wish

Dne 25. 11. 2019 navštívili naši osmáci a deváťáci divadelní představení v anglickém jazyce v olomouckém kině Metropol s názvem Last Wish.

Beseda s herečkou paní Olgou Kaštickou

Ve středu 23.10. navštívila naši školu herečka paní Olga Kaštická. Přijela za našimi žáky ze šumperského divadla, které je od roku 1975 její domovskou scénou. Besedy se zúčastnili žáci 7. a 9. třídy a paní Kaštická měla pro ně připravené velmi zajímavé a živé vyprávění o divadle, její cestě k herectví i o práci pro Český rozhlas.

Celé Česko čte dětem

„Je dokázáno, že když dítěti pravidelně čteme, rozvíjíme tak jeho znalosti, představivost, rozšiřujeme slovní zásobu, vybavíme ho emočním nábojem, který mu dává nezaměnitelná, silná vazba s rodičem. Dáváme mu také pocit bezpečí a rituál, který je pevným záchytným bodem. Tady se neříká „jdi a čti si“, ale „pojď, budu ti číst“.

…a zase jednou do ZOO

V pondělí 27. května vyrazili naši osmáci na školní výlet. Přestože je letošní jarní počasí uplakané, návštěva ostravské zoologické zahrady se vydařila. Sluníčko celé dopoledne krásně hřálo, a tak si děti prohlídku zvířat i rozkvetlé botanické zahrady pořádně užily.

Týden zdraví

V minulém týdnu proběhl na naší škole projektový týden ve znamení zdraví. Týdne zdraví se ujali žáci 8. třídy. Každý den ráno zazněly ve školním rozhlase relace na téma hygiena, alkohol, sedavý způsob života, sport a drogy. Na to navázaly tematicky křížovky, kvízy a různé zajímavé úkoly,

Recitujeme v Těšeticích

V pátek 29. 3. vyrazily děti do oblastního kola recitační soutěže v Těšeticích. Z 2. stupně naši školu reprezentovali žáci 8. a 6. třídy, verše si připravily i menší děti z 1. stupně. A tak nakonec osm recitátorů dorazilo v ranních hodinách do Základní školy v Těšeticích, kde se utkali s dalšími soutěžícími z Nákla, Loučan, Náměště na Hané a Těšetic. Přes 40 soutěžících předvedlo velmi pěkné a poctivě připravené výkony. Zazněly verše i próza

Mezi verši i s prózou

6. 3. 2019 se v odpoledních hodinách již tradičně sešly naše děti na recitačním klání. Do školního kola recitační soutěže postoupili ti nejlepší z třídních kol. Poslechli jsme si verše klasické i moderní, stále častěji zaznívají i ukázky prózy.