Souboj recitátorů

Dne 29. 2. 2016 se uskutečnila recitační soutěž pro obvodní základní školy. Pořádající školou se letos jako první stala Základní škola v Nákle.  Uvítala děti z Náměště, Těšetic a rovněž ze Senice na Hané. Žáci soutěžili v pěti kategoriích. Ti nejmenší z první třídy, větší  z druhé a třetí, 3. kategorie byla určena pro třídu čtvrtou a pátou, 4. kategorii reprezentovali šesťáci a sedmáci a v 5. kategorii se představili žáci 8. a 9. tříd. Výběr textů byl rozmanitý, úroveň žáků velmi dobrá. I ty nejmenší děti přednášely poměrně dlouhé texty a velmi pěkně dramaticky vyjadřovaly obsah básní. Všichni účastníci z naší školy důstojně reprezentovali Senici a děvčata z deváté třídy Eliška Opletalová a Petra Dostálová přivezla 1. a 2. místo.

P1030281 IMG_20160229_103802