Elektronická žákovská

Informace o zpracování osobních údajů

Školní cloud
Leden 2020
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Foto dne
Kontakt
Základní škola Senice na Hané Žižkov 300 783 45 Senice na Hané 588 880 255 vedeni.skoly@zssenicenh.cz

Třeťáčci jeli na výlet do Litovle

Ve čtvrtek 21.9.2017 se třeťáci vydali do Litovle na dopravní hřiště a do muzea. 

Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží dříve, než jsme zvyklí chodit do školy. Netrpělivě jsme vyhlíželi vlak a přitom jsme si opakovali pravidla silničního provozu. Čekal nás totiž výlet na dopravní hřiště a návštěva muzea v Litovli. Po příjezdu do Litovle jsme se nejprve vydali do muzea na výstavu řemesel. Prováděl nás pán, který nám představil různá řemesla, kterým se v dnešní době již moc lidí nevěnuje. Dále následovala výstava s názvem Společenský život hmyzu. Během této výstavy jsme plnili úkoly z pracovního listu a ti nejlepší z nás dokonce získali i sladkou odměnu. V muzeu nás také zaujala výstava o nejznámější litovelské osobnosti. Gustav Frištenský zaujal kluky natolik, že si někteří museli vyzkoušet své síly v páce. Nakonec jsme  se také dozvěděli pár informací o výrobě gramofonů a gramofonových desek.

V muzeu se nám moc líbilo, bohužel ale čas utíkal a my jsme museli také běžet. Čekalo nás dopravní hřiště, kde jsme si mohli ověřit své vědomosti a dovednosti z projektového dne Bezpečně do školy. Někteří z nás si ještě stále pletou dopravní značky a tak byl pro ně problém se správně chovat na silnici. Všechno ale určitě do příštího roku dopilujeme, protože nás čekají zkoušky k získání řidičského průkazu na kolo.

DSCN0272

Více fotek najdete ve fotogalerii.