Elektronická žákovská

« Led   Bře »
Foto dne
Kontakt
Základní škola Senice na Hané Žižkov 300 783 45 Senice na Hané 58 594 72 98 vedeni.skoly@zssenicenh.cz

Archív po měsících: Únor 2015

Saint Valentine´s Day

Svátek svatého Valentýna se slaví každý rok 14. února v anglosaských zemích jako svátek zamilovaných. Je to den, kdy si lidé posílají pohlednice, dárky i květiny. Na naší škole jsme si připomněli tento den v rámci výuky anglického jazyka a děti si mohly vyplnit valentýnský kvíz, který prověřil jejich znalosti o tomto u nás již vcelku zdomácnělém svátku. Správné odpovědi byly odměněny pochvalou ve školním rozhlase i malou čokoládovou odměnou.

P1020970

Druháčci ukončili 1. pololetí na sněhu

Ve středu 28.1. si žáci druhého ročníku přišli do školy pro svá vysvědčení. Pod nohama jim křupal napadaný sníh. A tak naladěni krásnými známkami vyběhli do parku za malou školu. Prvním úkolem byla pořádná koulovačka, kdy se všichni zahřáli a tváře jim zčervenaly. Druhým úkolem bylo skupinové stavění sněhuláků. A tak vznikal sněhulák s kulichem a šálou, sněhulák s věnečkem nebo také úkryt pro sněhové koule. Všem skupinám se jejich stavby podařily  a pro druháčky i jejich paní učitelku to bylo příjemné ukončení 1. pololetí.

Představuje se kroužek šikovné ručičky

V letošním školním roce se jednou za 14 dní schází 23 dětí v kroužku ručičky, aby se naučily a vyzkoušely nové a zajímavé pracovní techniky. A co už se jim podařilo? Tvoření začaly podzimním obrázkem z přírodnin, následovalo suché plstění vlny, skládání čajových sáčků na vánoční přáníčka a zdobení zlatých zvonečků. Obojí si pak mohli zakoupit návštěvníci na školním jarmarku. Před Vánocemi si děti odnášely domů kapříky z fazolí. Naposledy žáci zkoušeli vytvořit ozdobné taštičky ubrouskovou technikou. V mimořádném termínu kroužku se pak sešli tři nejstarší – Liduška, Viktorka a  Vojta, aby vytvořili uzeninový betlém na výstavu. Doufám, že i v druhém pololetí se dětem bude tvoření a vyrábění dařit.

Lyžařský kurz

V termínu 19. 1. – 23. 1. 2015 se za účasti 32 žáků sedmého a osmého ročníku uskutečnil v areálu Sachova studánka lyžařský kurz.

Účastníci kurzu byli rozděleni na tři družstva podle výkonnosti a zájmu. Byl zařazen i výcvik na snowboardu. S dětmi pracovali Mgr. Lenka Neckářová, Mgr. Tomáš Šoupal, Petra Poláková, zdravotníkem kurzu byla Bc. Liběna Michálková.

Výuka probíhala ve dvouhodinových dopoledních a odpoledních blocích. Pro žáky byly připraveny krátké přednášky, které je seznámily s problematikou pobytu na horách, s novinkami lyžařské výzbroje i výstroje a s pravidly bezpečného chování na sjezdovce.  Večer jsme společně soutěžili a bavili se. Začali jsme celovečerní hrou Bingo. V mezihrách soutěžila jednotlivá družstva v nafukování balonků, ve skládání obrázku Senice na Hané a ve střelbě na branku. V úterý sami žáci připravili zábavný pořad „ Družstvo baví družstvo“. Nás vedoucí příjemně překvapili nabídnutými programy i profesionálním moderováním večera. Ve středu proběhla sportovní soutěž „Hanácké Jora“ a „Miss Fit“. Všichni se těšili na finále „Miss a Misák kurzu“. To proběhlo ve čtvrtek večer spolu s vyhlášením výsledků ve slalomu a snowboardu. Ocenění se dočkali i ti, kteří po celou dobu kurzu pečlivě uklízeli svůj pokoj. Na závěr kurzu dostali všichni žáci osvědčení o tom, že se z nich stali lyžaři.

Kurz výrazně napomohl ke zlepšení vztahů žáků sedmého a osmého ročníku, naučil je základním sociálním dovednostem a samostatnosti. Dětem se líbil přístup instruktorů a dobře hodnotili i to, že poslední den výcviku všichni dokázali sjet svah, zatočit a bezpečně zastavit.                                                  Mgr. Lenka Neckářová

Dopravní výchova u čtvrťáků

Žáci 4. třídy pokračovali v přípravě na získání řidičského průkazu na kolo. Tentokrát naši třídu navštívili pracovnice DDM Litovel a příslušník městské policie. Opakovali si dopravní značky, situace na křižovatkách, přednost zprava. Cvičně si zkusili napsat také test z pravidel silničního provozu. Polovina žáků by již nyní test úspěšně napsala. Ostatní ví, co mají ještě zlepšit. V závěru měli možnost zeptat se na věci týkající se práce policisty.