Aktivity

Den sněhuláků aneb prvňáčci a třeťáčci na sněhu

Když se paní Zima konečně rozhodla schovat Senici pod bílou sněhovou peřinu, všechna místní dětská srdíčka zajásala a očička jim zajiskřila sněhovými radovánkami. Bílého mrazivého potěšení se rozhodli využít i žáci třetí třídy a připravili si jako správní andělé pro své prvňáčky sněhové překvapení.

Nazvali jej Den sněhuláků. Po poctivém oblečení všech zimních doplňků a krátké rozcvičce na rozehřátí se mohli děti z první třídy vrhnout za pomoci svých andílků do plnění sněhových úkolů. Byly celkem tři – trefit se koulí do terče, postavit co nejmenšího sněhuláka a uplácat ze sněhu zvířátko, které si vylosovali z kouzelné čepice.

I přes to, že sněhu bylo málo a  nechtělo se mu držet požadovaný tvar, všichni si zimní dovádění náramně užili. Na závěr nesměly chybět honičky ve sněhu, ať už s andílkem nebo na vlastní triko a závěrečné foto pro vzpomínku na dnešní zimní mrazivou pohodu s kamarádem.

Skip to content