Aktivity

Zpívání na zlatou neděli

Poslední adventní neděle – zlatá – dne 20. prosince 2015, byla ve znamení vůně punče, guláše, trdelníků, ale hlavně dětských hlásků. V 16 hodin se v senickém kostele rozezněly klávesy, na které bravurně zahráli svoje skladbičky žáci místní ZUŠ pod vedením paní učitelky Věry Frýdlové. Ta se také postarala o hudební doprovody ke koledám a písničkám, které si připravili kluci a holky z malé školy pod vedením svých paních učitelek. Kostelem zněly koledy klasické i spirituály, sóla i sborové zpěvy. Mohli jsme slyšet koledy: Nesem vám noviny, Jak jsi krásné neviňátko, Ondrášo, Matóšo, Vrba košatá nebo Štědrý večer nastal. Velmi oblíbená je Hvězdička, V jeslích dítě spinká, Byla cesta, Purpura či Vinšujem Vám.

Na faře byla výstava a popis vánočních zvyků, kterou připravili žáci a učitelé naší školy.

My všem srdečně děkujeme za účast a slova díků a v duchu písně Vinšujem Vám,

Vám všem vinšujem všecko dobré,

pohodu, důvod se smát

a do nového roku 2016 hlavně zdraví. IMG_5841_postcard

Skip to content