Aktivity

Žáci prvního stupně sponzorují klokany v ZOO Olomouc

Čtvrťáci a všichni další žáci prvního stupně opět celé září nosili paním učitelkám peníze – někdy od rodičů, ale určitě i ze svých kasiček – na sponzorování klokanů v olomoucké ZOO. Čtvrťáci nejenomže nosili, ale také si udělali celé projektové dopoledne s tématikou klokanů.

Nejprve se rozdělili do pracovních skupin a přesunuli se do haly, kde pro ně paní učitelka nachystala informační stanoviště s různými zajímavostmi ze života klokanů. Úkolem skupin bylo vyslat vždy jednoho zástupce, který na daném stanovišti načte a především si zapamatuje co nejvíce informací. Ty pak zopakuje svým týmovým kamarádům. Společně pak vyberou nejdůležitější věc, kterou napíší a nalepí k obrázku klokana. Dalším úkolem týmů bylo napsat báseň, pětilístek, pokřik, vtip na klokana. Na závěr proběhla vzájemná prezentace získaných informací všech skupin. 

Všechny děti prvního stupně teď čeká návštěva ZOO a osobní předání sponzorského daru ošetřovatelům klokanů. 

Skip to content