Aktivity

Velikonoce na zámku v Náměšti

„Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný …“

Velikonoce na zámku v Náměštije název tradičního programu, kterého jsme se my, žáci z malé školy v Senici na Hané, v pondělí 19. března 2018, zúčastnili.

Prošli jsme si velikonočně vyzdobené prostory zámku s výkladem a vysvětlením tradičních zvyků, svoje znalosti jsme si ověřili v křížovce, kterou jsme společně vyluštili, v dílničce jsme si vyrobili krásnou ovečku, měli jsme možnost vidět zdobení kraslic a dozvědět se o nich mnoho zajímavostí, šikovní hoši zkoušeli plést pomlázku, děvčata zaujala výstava klobouků v přilehlých prostorách. 

Ani mrazivý severák, který zalézal kam jen mohl, nám neubral na dobré předvelikonoční náladě a těšící se na to pravé jaro jsme usedli do vyhřátého autobusu. Snad pomůže říkanka o vynášení smrtky – „Zimo, zimo, táhni pryč nebo na tě vezmu bič…“. Uvidíme.

IMG_0767 1 IMG_0769 1 IMG_0772 1 IMG_0777 1

Skip to content