Aktivity

Turistická výprava na Kosíř

Nádherné babí léto vylákalo všechny kluky a holky z malé školy k výletu. Cílem se stal Velký Kosíř, nejvyšší hanácká hora. Stalo se tak v pátek 18. září 2020. Autobusy jsme se nechali dovézt do Slatinek a odtud jsme si na ten náš Mount Blanc již lehce vystoupali. Cestou jsme míjeli stromové velikány, poznávali je podle listů, jehličí i plodů. Než jsme se nadáli, čněla před námi rozhledna, a to by bylo, abychom nebyli zvědaví, kolik že těch schodů má a jaký je z ní výhled. Možná někdo v tuto chvilku překonával sám sebe, ale nevzdali jsme se. Překrásný výhled na všechny strany stál za to. Co víc si přát. Tečkou na pomyslném turistickém dortu byly vlastnoručně opečené buřtíky. S očernělými pusinkami jsme se vydali na zpáteční cestu. Občas zazněla i nějaká pěkná písnička. Lehká únava byla znát na všech účastnících dnešního výletu, ale ta přece k pořádnému výšlapu patří. Všechny musíme pochválit za snahu, výdrž, spolupráci.

Skip to content