Aktivity

Třetí třída v kuchyňce

Třeťáčky čekal v pátek 14.2. opět den plný zajímavých aktivit. 

Nejprve  v hodině AJ poznali slovíčka patřící k Valentýnskému dni a vyrobili si přání.                                                                                                 Pak zase přešli do budovy velké školy a do nově vybudované a vybavené kuchyňky. Seznámili se s místem, pravidly a zařízením  kuchyňky a pak už mohli začít pracovat ve stanovených skupinkách, z nichž každá si dala za úkol připravit jiný druh pomazánky. Žáci měli připravené ingredience z domova a tak se v kuchyňce už jenom loupalo, krájelo, strouhalo, míchalo, mazalo na veky či kolečka z rohlíků. Připravené jídlo  každá skupina narovnala na tác a nabídla k ochutnání ostatním kamarádům, paním učitelkám a dokonce panu zástupci Šoupalovi. A co dobrého připravili ? V nabídce byly česnekové jednohubky, chlebíčky s vajíčkovou pomazánkou obložené šunkou, chlebíčky se šunkovou pomazánkou posypané nastrouhaným sýrem a salámem a rybičkové chuťovky.  Vše bylo vynikající a děti odcházely s nacpanými bříšky !!

Velké poděkování rodičům za poskytnutí materiálu k přípravě pokrmů.

Vše ve fotogalerii.

Skip to content