Svátek písmenek

Je pátek 9. června 2017 odpoledne, obloha je bez mráčku, sluníčko hřeje a školní dvůr na malé škole se plní obrázky, lavičkami a od půl páté také dětmi a jejich rodiči, prarodiči, sourozenci a hosty. Že nevíte proč? Prvňáčci slavili Svátek písmenekA to, jak sami uznáte, je důvod k oslavě. 27 prvňáčků se poctivě připravovalo. Učili se básničky, říkanky, písničky, vybírali ty nejlepší články, naučili se pohádku, část programu předvedli v angličtině. Celý program i v horku a větru zvládli výborně. Že nám občas uletěla čepice, kterou si pro tuto chvilku připravili nebo nějaký obrázek? To myslím dobré náladě a pohodě vůbec neubralo na kráse. Školák Pepa byl zdolán a moc nás bavil.

Školák Pepa je moudrá kniha a v ní spousta písmen bývá.

Bydlí v ní i slabiky, ….

Mámo, táto – UMÍM ČÍST….

Děti si za svůj výkon, ale vlastně za práci po celý školní rok, vysloužili nejen potlesk, ale také dárečky v  podobě certifikátu za zvládnutí čtení, od paní ředitelky a od rodičů knihu s nádherným věnováním, mnoho mlsání, od pana starosty omalovánky, od paní knihovnice průkazku do knihovny, od kamarádů andílků sešit na zážitky a také dort v podobě oranžové pastelky. Ten byl výborný!

Nechyběl přípitek, ani písnička Živijó!

Po občerstvovací přestávce zahrály děti hostům pohádku O Budulínkovi. Ale ne ledajakou. Celou ji zpívaly na karaoke a to není úplně snadná věc. Pro ještě větší páteční pohodu zahráli pohádku i andílci, byla také zpívaná a byla O Karkulce.

Večeře byla opékaná, špekáčky voněly široko daleko. Nechyběly ani písničky kolem ohně.

Celé odpoledne si snad stejně jako já a moji prvňáčci užili i jejich rodiče. Ti se s námi ale večer  rozloučili a celá oranžová parta si užila ještě i krásnou červnovou noc ve své třídě. Večerní pohádka před spinkáním a pohádková vycházka nechyběly, kamarádi andílci ze třetí třídy nad prvňáčky bděli i o této pohádkové noci.

Ranní vstávání nebylo sice slunečné, i deštík byl zvědavý na šikovné prvňáčky, ale dobrá nálada se neztratila. Tradiční rohlíková snídaně a malinový čajík, to byla ta pomyslná tečka za krásným dnem.

Milí prvňáčci,

buďte stále ta šikovná oranžová kamarádská parta,

ať vás škola baví, ať do ní chodíte rádi a hodně se dozvíte.

Moc ráda vám s tím budu pomáhat.

Všem hostům děkujeme za milá slova a dárečky, vaší přízně a podpory si vážíme.

-více foteček najdete ve fotogaleriii

IMG_2394_postcard IMG_2468_postcard