Aktivity

školní výlet 6. třídy do Brna

V úterý  5.6. jsme jeli s žáky 6. třídy na školní výlet do Brna. Navštívili jsme VIDA science centrum,  což je zábavní vědecký park, kde se na 4 600 m2 nachází obrovské množství  pohyblivých exponátů a pokusů.  Zkusili jsme si zažít tornádo i zemětřesení, vypustit horkovzdušný balón, stát se hvězdou zpravodajství či třeba přijít na kloub záhadě Bermudského trojúhelníku.

Dopoledne jsme také navštívili science show pod názvem Ledoleto. Animátoři nám předvedli zajímavé pokusy s dusíkem, „vařili“ zmrzlinu z neznámých ingrediencí, vyzkoušeli jsme si horký led i ledovou páru. Po svačině jsme se zabrali do zajímavých hlavolamů a rébusů v 1. patře. Kdo měl ještě energii, mohl  ji využít na tobogánu. Čas nám rychle uběhl a najednou už byly dvě hodiny odpoledne. Ozvěnou jsme se rozloučili s VIDA centrem a autobus nás ještě zavezl pod Špilberk. Zde jsme hravě zvládli vyjít kopec a už jsme se mohli po právě proběhlém lijáku kochat pohledem na Brno. Vyšli jsme až na nádvoří ke studni a ke zvonkohře. Jen škoda, že kvůli probíhajícím přípravám na večerní představení byla zvonkohra vypnutá.  Ještě jsme si stihli nakoupit pár suvenýrů a pak už jsme zamířili po dálnici přímo domů. Cesta nám rychle uběhla. Sláva nazdar výletu!!

3                                  4

9                                  10

8                                  5

2                                  6

Skip to content