Aktuálně ZŠ

Školní svatba 2021

Ve čtvrtek 21. 10. se žáci 9. třídy sešli při slavnostní příležitosti školní svatby, která se na naší škole koná již tradičně. Děti si vyzkouší jednotlivé role a udělají si představu o tom, co svatba, a především její příprava, obnáší. V roli nevěsty se představila Anita Rozsypalová, ženichem jí byl Vojtěch Dvořák. Snoubenci si volili svoje rodiče, svědky, družičky, ale třeba i svatebního kameramana či hudebníky. Obřadem nás provedl Vojtěch Nakládal, o hudební doprovod se postarali Aleš Dörrich (hra na kytaru), Laura Ošťádalová (hra na klávesy, zpěv) a Anna Třísková (zpěv). Na novomanžele čekalo několik úkolů, které souvisí s tradicemi – rozbitý talíř, řezání dřeva, přenášení nevěsty přes práh. Všichni svatebčané ocenili dvouposchoďový dort, na kterém jsme si společně pochutnali. Na řadu přišly i svatební dary a v neposlední řadě svatební veselice s tancem. Děkujeme všem rodičům, kteří podpořili svoje děti a pomohli nám prožít jeden z nezapomenutelných společných dnů.

Skip to content