Aktivity

Školní kolo recitační soutěže žáků 4. a 5. třídy

V pátek 8.4. se sešli žáci 4. a 5. třídy ke školnímu kolu recitační soutěže. Žáků – recitátorů se představilo celkem 18 a hodnotící porotou porotou se stali všichni spolužáci a všechny paní učitelky. A hodnocení bylo opravdu náročné, protože básničky byly krásně odrecitované i odhrkané, dlouhé i krátké, vtipné i k zamyšlení,  básničky klasické od Jaroslava Seiferta nebo moderní od Miloše Kratochvíla či Jiřího Žáčka. Ze všech účinkujících nakonec poroty vybraly tři nejlepší recitátory ( + jednoho náhradníka), kteří budou naši školu reprezentovat na oblastním kole recitační soutěže v Cholině dne 28.4. A těmi jsou : za 4. třídu – Zuzanka Solovská, Tadeáš Lochman, Kája Jahoda a Pavlík Hampl. Za 5. třídu  – Nelča Pluskalová, Iva Pospíšilová, Soňa Skopečková a Justýnka Vodičková. Všem recitátorům pak patřil společný potlesk a s sladká odměna.

 

Skip to content