Aktivity

S čerty nejsou žerty aneb čertovsko – andělské učení ve 2. třídě

“ Budliky, budliky, my jsme čerti z pekla, budliky, budliky, Káča by se lekla…“

To byla motivační písnička v pátek 4. 12. ve 2. třídě. Sešla se tady parta správných čertíků, čertic, andílků i Svatý Mikuláš. Vymýšlela se různá jména, luštilo se, předvádělo, tančilo, zkoušela se paměť při Kimově hře, bytrost při čertovském sudoku, počítaly se slovní úlohy, tvořily věty o čertech i jiné, kreslilo se. Krásnou aktivitkou, kterou jsme připravovali po celý týden, bylo psaní dopisů a vyrábění záložek pro prvňáčky, pro které jsou letos druháčci jejich andělskými pomocníky. Bohužel, covid nám neumožňuje bližší setkávání a spolupráci, proto aspoň pár potěšujících slůvek a záložka do Školáka Pepy snad prvňáčky potěšila. Závěr dne patřil výrobě andělských zvonečků, které budou zdobit naši krásnou druhou třídu. Všichni čertíci, andílci, Mikuláš dostávají velikou pochvalu za dnešní příjemný den. Věřím, že jsme si to všichni užili, jako se snažíme užívat si každý den nejenom v adventním čase.

Skip to content