Aktivity

S čerty nejsou žerty aneb čertovské hrátky

Ve středu 5.12 se  v Senici rozezněl jemný hlásek andělského zvonečku, který svolával všechny andílky a čertíky z malé školičky ke společnému „čertování „.

Nejprve je čekala návštěva nejdůležitější, návštěva sv.Mikuláše a jeho pomocníků z velké školy. Mikuláš  ze své knihy přečetl jména všech vzorňáků i hříšníků. Každá třída se pak představila básničkou nebo písničkou a za odměnu jim anděl  nadělil něco dobrého.

V další části dne pak malí  andílci a čerti pracovali v projektových celoročních skupinách. Jejich úkolem bylo vylosování si postavy ( čerta, Mikuláše, anděla) a jeho výtvarné i literární zpracování – napsání životabásně, pětilístku, básničky, nacvičení scénky. Každá skupina pak svoji práci představila a prezentovala.

Celý den byl zakončen čertovsko-andělským tanečním rejem.

Fotky z čertování si určitě prohlédněte ve fotogalerii.

 

 

 

 

Skip to content