Aktivity

Pyžamový den 2. a 3. třídy

„Den už se sešeřil, už jste si dost užili, tak hajdy do peřin, a ne, abyjste tam moc řádili ………..“                                                                                              Touto krásnou Ukolébavkou Jarka Nohavici začal pro  druháčky a jejich andílky třeťáčky speciální pyžamový – vzájemně poznávací – den. Po společně zazpívané písničce, dostal každý žák svoje prázdné papírové pyžamo. Úkolem dětí bylo do pyžamy vložit, napsat, namalovat, nalepit co nejvíce informací o sobě – jaká je jejich přezdívka, nejlepší kamarád,  jakou mají  rády barvu, pohádku, číslo, knížku, zvíře, jídlo, zpěváka, sport,  jaký je jejich zájem. Plná pyžamka se pak dala do pračky a žáci postupně prádlo po jednom  vytahovali a představovali kamaráda podle získaných informací. Následovalo převlečení do skutečných pyžamek přinesených z domova a tolik očekávaná modní přehlídka a tancování.         Dopoledne plné tvoření a legrace se velmi povedlo a tak …….

„hajdy do peřin, a ne, abyste tam moc řádili, zítra je taky den, slunko mi to dneska slíbilo, přejte si hezký sen, a kéž by se nám to splnilo…“

Vice  ve fotogalerii

Skip to content