Aktivity,  Nezařazené

Projekt Podnikatel

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA                                                                                                                                                                                              Projekt Podnikatel

 

Žáci sedmého ročníku se ve druhém pololetí zdařile zapojují do projektu Podnikatel. Cílem je naučit se něco o podnikání v oblasti gastronomie. Projekt se prolíná do několika předmětů (Pc-vaření, informatika, matematika, občanská výchova, angličtina), žáci se musí postupně zorientovat ve všech oblastech.

Jelikož je sedmáků hodně, vytvořili celkem 6 pracovních týmů, které koordinují paní učitelky Houdková, Polášková a Ziembová.  Žáci si nejdříve zvolili některou z národních kuchyní a té se budou věnovat po celou dobu. Prvním úkolem bylo vymyslet si název firmy, logo a slogan a udělat vizitky. Poté postupně sestavovali své jídelní lístky (zároveň je museli přeložit do angličtiny), přičemž budou muset  minimálně jedno z nabízených jídel vyzkoušet uvařit. Zatím mají za sebou předkrm a polévku, následovat bude hlavní jídlo a moučník. Všechny týmy si sami musí zajistit nákup potravin, sami jídla připravovat a také sami provádět cenovou kalkulaci.

Některé červnové odpoledne proběhne finále celého projektu. Každá ze soutěžících skupin si musí připravit prezentaci své firmy, včetně představení jednotlivých jejich členů  a uvedení, na jakých pozicích kdo z nich ve firmě pracuje, dále budou muset prostřít tabuli  a přichystat vzorek občerstvení z denního menu. Jídla musí rovněž správně servírovat. Nezávislá porota pak vybere nejlepší skupinu a ta bude oceněna. Naše mladé podnikatele mohou přijít povzbudit rodiče i kamarádi. Přesné datum finále bude včas zveřejněno. Všem držíme palce a přejeme hodně úspěchů při vaření a pečení! Jednou se zkušenosti určitě budou hodit…

Mgr.Pavla Ziembová

Skip to content