Aktivity

Plavba po ostrovech aneb mezinárodní den jazyků

Hello, hello, …. zněl námořnický pozdrav pátečním ránem na malé škole. Připlul sem totiž námořník Monik, který se snažil naučit řeč obyvatelů deseti ostrovů ležících poblíž.

A jak se sluší a patří, Monik řádně pozdravil v několika jazycích krátkou písničkou, kterou se obyvatelé ostrovů (děti naší školy) velice rychle a rády naučily. Na oplátku každá z deseti smíšených skupinek vytvořila krásnou, barevnou a plastickou mapu „svého“ ostrova a obrázkový slovník, na níž mohl nejen Monik, ale i jeho námořničtí kamarádi vidět a vzápětí  v angličtině od dětí i slyšet, co, kdo a jak na jejich ostrově žije, běhá, skáče a je k nalezení.

Monik byl všemi  mapami nadšený.

Než zvedl kotvy, prosil děti, aby se více cizím jazykům věnovaly, aby si příště mohli všichni více popovídat.

Hello, hello,…

(Více fotografií můžete najít ve fotogalerií)

IMG_1905_postcard

Skip to content