Aktivity

Plavba po ostrovech aneb angličtina s domorodci

Vzhůru na palubu….

30.4. po desáté hodině se téměř 150 dětí vydalo na dobrodružnou plavbu po ostrovech obydlených anglicky mluvícími domorodci. Zvedáme kotvy a vyplouváme.

Námořníci, kteří se nejdříve museli naučit námořnickou písničku a z papíru vyrobit tu správnou kapitánskou čepici, do přístavu v senické škole připluli z Drahanovic, Choliny a Vilémova. Všichni dohromady vytvořili smíšené posádky a vydali se na širé moře. Postupně připlouvali na jednotlivé ostrovy, celkem jich mohli potkat jedenáct, kde na ně čekaly nelehké úkoly. Celou plavbu byli nuceni mluvit anglicky, například vytvořit domorodcům zdravý a nezdravý jídelníček, zazpívat a na různé nástroje doprovodit anglickou písničku, potopit se a napsat co nejvíce mořských živočichů či nakreslit a popsat nejzvláštnější strašidlo žijící na ostrově. Námořníci vše zvládli anglicky a s anglickým klidem. A když přece jen nějaké to slovíčko vypadlo, slovníky vždy pomohly.

Z vlajek jednotlivých lodí nakonec poskládali společnými silami Friendship, na kterém se společně vrátili zpět do přístavu. Závěrečnou námořnickou písničkou a námořnickým ahoooj se děti  rozloučily.

Od dnešního dne už ví, že na ostrově Přátelství mají svůj společný přístav.

Skip to content