Aktivity

Navštívili jsme výstavu Flora a botanickou zahradu v Olomouci

V pátek 6.10. jsme s dětmi z přírodovědného kroužku navštívili podzimní výstavu Flora Olomouc. Těšili jsme se, protože na této podzimní výstavě lze již tradičně obdivovat různé odrůdy jablek, hrušek a dalšího ovoce a také řadu odrůd zeleniny. Řada žáků 6. ročníku navštívila výstavu poprvé. Čekala nás řada ochutnávek – dostali jsme čerstvá jablka, kysané zelí, ochutnali jsme různé mošty, ochucené medy a dokonce plody starobylých odrůd hrušek a jablek. Vystavovatelé k nám byli opravdu štědří, a tak jsme si domů vezli také pexesa a různé reklamní maličkosti. Velkým zážitkem byla zvláště pro děvčata paní malířka z Německa, u které jsme strávili dlouhou dobu. Následovala návštěva skleníků s tropickými a subtropickými rostlinami a terárii. Pak jsme zavítali do botanické zahrady UPOL, která byla v porovnání s rušnou výstavou jako oáza klidu. Pan správce nás pozval na prohlídku, kterou jsme si naplánovali na jaro. Pak jsme ještě stihli koupit pár dobrůtek a drobností pro své blízké. Domů jsme odjížděli sice unavení, ale s dobrou náladou a mnoha zážitky. Už se těšíme na další akce!

1   3

5  2

6  4

 

Skip to content