Aktivity

Návštěva výstavy Flora Olomouc a botanické zahrady

V pátek 5.10. se žáci přírodovědného kroužku již tradičně vypravili na podzimní výstavu Flora Olomouc. Prohlédli jsme si velký pavilón se stánky ve stylu první republiky, kde jsme vyhledávali odrůdy jablek probírané v pracovních činnostech. Šlapali jsme na kole a vyráběli chutný mošt, který jsme za odměnu ochutnávali. Koupili jsme si zdravé šťávy z Vitaminátoru , zakousli jsme se do čerstvého jablka. Obdivovali jsme velkou sbírku hub z přírody. Dlouhou dobu jsme strávili ve sbírkových sklenících, kde kromě tropických a subtropických rostlin byla ke zhlédnutí i výstava Tajemná indonésie. V subtropickém skleníku nás zaujala úroda citrusových plodů a také obrovské lekníny Viktoria regia. Nakonec jsme se ponořili do klidu Botanické zahrady UP, kde bylo ve slunečném odpoledni opravdu nádherně.  Ještě nám zbyla chvilka času na nákup rostlinek a dalších drobností a pak už jsme ujížděli zpět domů.

4  6

9  7

8  10

 

Skip to content