Aktivity

Návštěva místní hasičské zbrojnice

Na předposlední školní den 20. 12. 2018 v tomto roce jsme byli pozvaní na návštěvu místní hasičské zbrojnice. Jedním ze symbolů Vánoc jsou svíčky a vánoční osvětlení, proto se místní hasiči rozhodli nám povyprávět, jaká nebezpečí hrozí, když nesfoukneme svíčky při odchodu z domu. Po přivítání jsme se seznámili s vybavením hasiče, co všechno je při zásahu u požáru nebo u dopravní nehody potřeba, jaké věci a přístroje nalezneme v autě, vyzkoušeli jsme si  tíhu dýchacího přístroje, a také jsme zjistili, za jak dlouho je hasič schopný se obléct po doběhnutí na zbrojnice. Také jsme se dozvěděli, že hasič kromě toho, že hasí oheň pomáhá také u dopravních nehod a musí tedy umět poskytnout první pomoc. Nakonec nám pustili ukázku požáru vánočního stromečku a co dělat, když nám na pánvičce začne hořet smažený kapr. Většina z nás byla překvapena, za jak krátkou dobu může stromeček shořet a také jaký plamen dokáže vytvořit hořící olej. Domů jsme si odnesli spoustu informací a zážitků.

Moc si vážíme času, který s námi strávila paní Poppová a páni hasiči, kteří se vrátili unavení ze směny.

Děkujeme a přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok bez nehod a požárů.

žáci a učitelé z malé školy

IMG_1300

DSC00586x

Skip to content