Aktivity

Michal Doležel vítězem soutěže Chemík

Dne 1.3. proběhlo v Prostějově na Švehlově střední škole polytechnické finálové kolo soutěže Chemík. Do tohoto finále se žáci propracovali po absolvování tří předchozích kol, kam své odpovědi zasílali prostřednictvím internetu. Je potěšitelné, že mezi osm nejlepších finalistů se dostali hned čtyři naši žáci.

Na přípravu do finále jsme měli pouze týden. Soutěž sestávala z poznávání laboratorních pomůcek, vědomostního testu a z laboratorní práce, tentokrát se jednalo o titraci. A jak vše dopadlo? Alexandra Dutszaková obsadila 7. místo, Anna Štefanová 5. místo, Markéta Hapaláková 4. místo a o největší překvapení soutěže se postaral teprve žák 8. třídy Michal Doležel. Michal získal 1. místo! Kromě trička a drobných cen, které si odváželi všichni finalisté, Michal vyhrál ještě tablet. Blahopřejeme a doufáme, že Michal svůj chemický talent nenechá zahálet!

 

imageresize 1

Skip to content