Aktivity

Finálové kolo soutěže Chemík

Ve čtvrtek 16.3. proběhlo na SŠ Švehlově v Prostějově finálové kolo soutěže Chemík. Do tohoto finále se dostali žáci, kteří v průběhu soutěže zasílali správné odpovědi z jednotlivých kol. Z naší školy to bylo celkem pět žáků. Na soutěž se svědomitě připravovali a nic neponechali náhodě. Finálové kolo sestávalo ze tří částí: poznávání laboratorního skla a nádobí, testu ze znalostí periodické soustavy prvků a vzorců chemických sloučenin a hlavně z velmi oblíbené praktické části, tentokrát se jednalo o úlohu z analytické chemie – poznávání kationtů v neznámém vzorku. Naši žáci se snažili a měli pak sami radost ze svých výsledků. Zde je jejich přehled:
Adéla Lavrenčíková – 2. místo
Tomáš Grézl – 4. místo
Kristýna Janečková – 5. místo
Nikola Ambrozová – 8. místo
Lucie Fišarová – 9. místo
Blahopřejeme!

1          3    4     2

 

Skip to content