Aktivity

finále soutěže Chemík

Dne 20.3. proběhlo na Střední škole logistiky a chemie v Prostějově finálové kolo soutěže Chemík. Do tohoto kola se probojovali ze tří pečlivě zpracovávaných internetových kol hned čtyři naši žáci.

Finálové kolo se skládalo z teoretické části, ve které byli žáci prověřeni ze znalosti periodické soustavy prvků a chemického názvosloví. Dále museli zvládnout poznávání laboratorního skla a nádobí.  V praktické části žáci prováděli laboratorní práci z analytické chemie, kdy ve vzorcích stanovovali neznámé kationty.

A jak vše dopadlo? Žáci mohou být se svými výsledky spokojeni: Ludmila Spurná obsadila 7. místo, loňský vítěz soutěže Michal Doležel letos získal 6. příčku, Roman Hapalák obsadil 3. místo a pochvalu za znalost periodické tabulky prvků a Eliška Navrátilová dokonce překvapila krásným druhým místem.

Všem zúčastněným žákům blahopřejeme k výsledkům a patří jim také pochvala za svědomitou přípravu na soutěž.

1     2

Skip to content