Aktuálně ze školní družiny

Exkurze – Seznamujeme se s historií Olomouce

IMG_2329

V úterý 5. listopadu 2019 se II. oddělení ŠD vydalo na exkurzi do Olomouce pod názvem „Seznamujeme se s historií Olomouce“.Navštívili jsme Arcidiecésní muzeum, kde na nás čekal pan Marek, náš skvělý průvodce interaktivním programem s názvem „Petrův klíč a jiné“. V druhé části exkurze na nás čekala paní Hanka, která se stala naší průvodkyní po Olomouckých památkách. Navštívili jsme Katedrálu sv. Václava, prošli jsme kolem Arcibiskupského paláce, Zbrojnice, Univerzity Palackého, viděli jsme městskou knihovnu, některé kašny, maketu města a celou exkurzi jsme ukončili u Sloupu Nejsvětější Trojice. Jako bonus jsme se svezli tramvají a navštívili malý, sladký obchůdek Pedro 🙂 . Sice nás bolely nožičky, ale byli jsme všichni spokojeni.

Skip to content