Aktivity

Exkurze 5. a 6. třídy

Ve čtvrtek 9.11. jeli žáci 5. a 6. třídy na exkurzi do Brna. Nejprve jsme navštívili planetárium, kde jsme zhlédli výukový program Úžasné planety. V úvodu jsme se dozvěděli zajímavé informace o souhvězdích na podzimní noční obloze. Na kupoli planetária nám poté byla promítnuta tak, jak bychom je ve skutečnosti nikdy nemohli pozorovat. Na chvíli jsme se totiž ocitli pod tmavou oblohou bez světelného znečištění, jaká se nachází jen na neobydlených místech naší planety.

A to vše v teple a pohodlí prostorných sedadel. Poté už jsme byli svědky zrození naší Sluneční soustavy a planety se nám představily v celé kráse. Po hodinovém programu jsme jen rychle nahlédli na interaktivní exponáty před planetáriem. Viděli jsme vozítko z Marsu i skener. Pak už nás autobus rychle zavezl k muzeu Anthropos, a když jsme zahlédli oknem mamuta v životní velikosti, těšili jsme se dovnitř. Expozice o vývoji člověka je v muzeu soustředěna ve třech patrech a je zde opravdu na co se dívat. Šesťáci si navíc připadali, jako by vstoupili do učebnice dějepisu. Pozůstatky koster od stáří 3,18 miliónů let, nástroje, sošky a malby lidí z doby pravěku, rekonstrukce jejich obydlí, hrobů i kostry pravěkých zvířat. Našli jsme i sošku věstonické Venuše, dokonce i expozici o nálezech z nedaleké Mladče. Dokonce jsme objevili i model buňky, o které se šesťáci učili v hodinách přírodopisu.

Cestou domů jsme přemýšleli, co bylo lepší, zda výlet do vesmíru či do daleké minulosti. Ať tak či tak, na jednom jsme se shodli všichni: že dnešní vyučování se nám opravdu líbilo.

7  1

3  5

2

Skip to content