Aktivity

Dopravní výchova ve 4. třídě

IMG_2182

 

Ve středu 22.2.  absolvovali žáci 4. třídy třetí školení dopravní výchovy. V naší škole jsme tak opět mohli přivítat paní Weberovou z DDM Litovel, kterou doprovázel příslušník Městské policie Litovle pan Opletal. 

Pan strážmistr Opletal s žáky nejprve zopakoval dopravní značky. Dále je seznámil s prací policisty, který řídí křižovatku.

Společně s paní Weberovou si děti prakticky procvičily situace na křižovatkách a vyzkoušely cvičný test.  Při něm ale zjistily, že bude potřeba do května ještě mnoho procvičit – např. znalost  vybavení kola, dopravní značky, dopravní předpisy a  zdravovědu.

Snad vše zvládnou  a  10. května budou bojovat o získání cyklistikého průkazu. Držte palce!

Fotky z dopravního dopoledne naleznete ve fotogalerii.

 

Skip to content