Aktivity

Den stromů v 1. třídě

„Na stejné Zemi co my, bydlí tu s námi stromy,

mlčí a hledí si svého, listíčka zeleného…. „

20. říjen a oslava Dne stromů patří nerozlučně k sobě. Prvňáčci tento svátek slavili ve škole prvně, ale určitě si to užili. Od rána si o stromech povídali, hláskovali a slabikovali jejich jména, vymýšleli věty o listech, plodech. Každý si do školy přinesl něco, co se stromem nějak souvisí. Ze svých přírodnin společně vytvořili obrázky. Děvčata to pojala lesně, hoši vytvořili krásného ušatého zajíce. Dnes už každý prvňáček také ví, co to je frotáž listu, jak jsou pro nás lidi stromy důležité. Srdíčkovým listem naší národní lípy a písničkou o stromech od pánů Svěrák – Uhlíř jsme se se stromy rozloučili. Škoda, že déšť nám neumožnil  exkurzi do našeho parčíku za skutečnými velikány.

My to ale napravíme, stromečky na nás počkají.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skip to content