Aktivity

Čtvrťáci na dobrodružné cestě po starém městě olomouckém

Počasí nám sice ve čtvrtek 15.5. vůbec nepřálo, ale nás to neodradilo a plni očekávání jsme sedali do vlaku směr Olomouc, kde nás čekala výprava po starém městě olomouckém. U Vlastivědného muzea jsme se setkali s paní Katkou, která nám celou dobu dělala milou průvodkyni.

Pracovní listy byly rozdány, dokonce jsme zvládli vyluštit i ne úplně jednoduchou křižovku a mohli jsme vyrazit.Procházeli jsme různými tajemnými uličkami, kde stojí řady domů s dávnými domovními znameními. Dozvěděli jsme se spoustu pověstí a zajímavostí o jejich historií a původu vzniku. Jedním z úkolů poté bylo například poskládat puzzle domovního znamení, složit o něm básničku, nebo namalovat znamení, které bychom chtěli mít každý na svém domě.

Za odměnu nám byla spousta zážitků, nové a zajímavé informace a také certifikát o úspěšném absolvování výpravy do historie.

Ač jsme byli trošku zmrzlí, přesto jsme si dopoledne užili a těšíme se na další vlastivědné expedice, i když třeba jen po stránkách historických knih.

Skip to content