Aktivity

Čtvrťáčci získávali zdravé pětky

To, že zdravý životní styl je velice důležitý,  ví dnes snad už každý. Co všechno k němu patří a jaký druh potravin bychom měli jíst, se dozvěděli žáci čtvrté třídy jedno pondělní dopoledne.

Děti se staly součástí programu Zdravá pětka, který spočívá v připomenutí důležitosti zdravého jídelníčku a správného pitného režimu. Ve skupinkách řešily úkoly typu –  jak často by měly jíst, kolikrát denně by měly baštit ovoce a zeleninu, nebo třeba kolik kostek cukru je v litru a půl coca- coly. Vytvořily model talíře, který byl rozdělen na různě velké části, ke kterým děti správně přiřadily jednotlivé druhy potravin. Samozřejmě bez zaváhání vyloučily ty méně zdravé či vůbec nevhodné pro dětský jídelníček. Ovoce a zeleninu poznávaly také pouze pomocí svých chuťových pohárků nebo pomocí hmatu.

Děti byly úžasné. Ukázaly, že teorií zvládají na několik zdravých pětek.

Odměnou jim bylo vytvoření obrázku z ovoce a zeleniny a závěrečná zdravá svačinka svých zdravých uměleckých výtvorů, které předcházelo důkladné umytí rukou.

Přeji dětem, aby měly sílu a chuť své teoretické znalosti aplikovat do každodenního jídelníčku a jejich rodičům trpělivost při utvrzování svých dětí ve správnosti jejich nové zdravější cesty.

Skip to content