Aktivity

Čtvrťáčci ve Vlastivědném muzeu

Ve středu 14.2. se žáci čtvrté třídy rozhodli oslavit svátek všech zamilovaných dárkem, který potěšil nejen srdíčko, ale také přidal spoustu nových informací o naší krásné rodné Hané. Ráno nasedli do vlaku a vydali se na výukový program do Vlastivědného muzea na téma „U nás na Hané“. Nejdříve se samozřejmě posilnili svačinkami od maminek a pak se plni očekávání spolu s paní průvodkyní vydali o několik set let zpátky v čase. Díky krásné expozici měli možnost vidět typicky hanáckou světničku, hanácký kroj, staré knihy a spoustu dalších historických exponátů přibližující život na Hané před mnoha lety. Skvělá paní průvodkyně vše doplňovala velmi poutavým vyprávěním, takže vyplnění pracovního listu nečinilo nikomu z dětí problémy.

Stejně bravurně si poradily také se slovy v hanáčtině, které společnými silami přeložily do češtiny. Když vyzpovídaly paní průvodkyni na téma hanácká svatba a její tradice, čekala je už jen závěrečná aktivitka v podobě zdobení vlastního ubrousku typicky hanáckými motivy. Jak se to dětem povedlo, můžete posoudit ve fotogalerií.

Všechny děti zaslouží velkou pochvalu nejen za své vlastivědné znalosti, ale také za příkladné chování jak v muzeu, tak i ve vlaku a na rušné ulici. Dokonce nebyly pochváleny pouze mnou, ale i paní průvodkyní a spolucestujícími na nádraží a ve vlaku.

SUPER, milí čtvrťáčci!! Jsem na vás moc a moc pyšná!!

Velké poděkování patří také skvělé paní průvodkyni, která nás celým výukovým programem provázela a dvě hodiny se nám věnovala tak, že se nám vůbec nechtělo odcházet. Děkujeme! 

Skip to content