Aktivity

Atletický trojboj žáků 1. stupně

Atletický trojboj v Senici na Hané je již mnoho roků tradičním sportovním svátkem pro malé závodníky a závodnice z okolních škol. Ve středu 24. června přijeli na naše školní hřiště žáci ze základních škol z Choliny, z Vilémova, z Haňovic a pochopitelně z naší školy. Měřili své síly v hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém a v běhu na 50 m.

Celkem se atletického trojboje zúčastnilo 147 závodníků, rozdáno bylo 30 medailí, 30 diplomů a mnoho sladkostí.

Naše škola získala celkem 18 medailí, z toho 5 zlatých, 9 stříbrných a 4 bronzové.

Zajímá vás, kdo je za svoje výkony získal?

Zlatou medaili si odnesla Martinka Stranyánková z 2. třídy, Barunka Kouřilová z 3. třídy, Natálka Lakomá a Honza Cetkovský z 4. třídy, Leonka Dostálová z 5. třídy. Stříbrem si svůj krk ozdobili Pepík Klapáč z 1. tř., Mája Klapková a Vojta Nakládal z 2. třídy, Natálka Svačinková a Standa Hynek z 3. třídy, Leonka Kalabisová a Ondra Cetkovský z 4. třídy a Lucinka Hynková a Michal Coufal z 5. třídy. Bronzem se mohou chlubit Katka Vařeková z 1. třídy, Zuzka Čapková a Jirka Hujíček z 2. třídy a Romďa Hapalák z 4. třídy.

A podařilo se překonat i nějaké rekordy z minulých let.

Natálka Lakomá a Leonka Kalabisová zaběhly 50 m za 8, 2 s, překonaly tak rekord z r. 2011 o 0, 2 s. Denisa Dorotovičová z 1. třídy z Choliny potvrdila rekord z r. 2008 – zaběhla stejný čas 9, 0 s. Ve skoku dalekém překonala rekord z roku 2000 o 4 cm Julie Navrátilová z 1. třídy ZŠ Cholina, když skočila 274 cm, čímž překonala rekord z r. 2000 o 4 cm.

Všem sportovcům patří poděkování a pochvala za pěknou reprezentaci školy.

IMG_4680_postcard IMG_4719_postcard IMG_4714_postcard1IMG_4721_postcard

Skip to content