Aktivity

Aprílový turnaj v miniházené

Dobrý den.

Vítejte na dalším, v letošním školním roce již třetím turnaji v miniházené.

Po dvou zimních turnajích, které jsme sehráli v Těšeticích, jsme se v pátek 30. dubna sešli s družstvy ZŠ Cholina, ZŠ Loučany a ZŠ Těšetice na hřišti TJ Senice na Hané. Sluníčko od rána krásně svítilo, těšení miniházenkářů bylo evidentní.  

Naše vesnice Senice na Hané je již více než 50 let místem zaslíbeným házené, posledních několik roků i miniházené. Ve školním roce 2013/2014 se v senické školní lize představila družstva žáků z  Choliny, Loučan, Těšetic, Drahanovic a Senice na Hané.

První dva turnaje jsme si upevňovali pravidla, herní taktiku, práci s míčem, pohyb po hřišti, souhru. Na jarních turnajích už byla vidět pěkná hra s vysokým nasazením, akce hrané pro křídla, záběhy, střelba, obětavé zákroky brankařů, obrana, prostě vše, co taková házená může nabídnout.

Celý turnaj můžeme zhodnotit velice pozitivně. Proto vyhrálo všech čtyřicet házenkářů, kteří se dobře bavili a odnesli si plno dojmů a zážitků. Na skutečné body a pořadí zvítězili naši žáci. Porazili všechny soupeře a budou chtít určitě svoje vítězství obhájit na příštím, letos posledním turnaji, v pátek 30. května.

A kdo že to zvítězil? V brance předvedl nebojácnost Vojta N. a Honza C., v poli se střídali Leonka K., Lucinka H., Leonka D., Barunka K., Standa H., Ondra C., Matyáš M., Honza D. a Martin Z. Všem patří poděkování a pochvala za vzornou reprezentaci naší školy.

Poděkování patří TJ Senice na Hané za propůjčení hřiště a šaten, panu Miloslavu Hynkovi za přípravu areálu a vedení družstva, panu Janu Barabášovi a Michalu Kalabisovi za zodpovědnou rozhodcovsko trenérskou roli. Ráda bych poděkovala i vedení zúčastněných škol, že turnaj odsouhlasilo a že vyslali své hráče.

IMG_0454_postcard

více ve fotogalerii

Skip to content