Aktivity

Andělské čtení s prvňáčky

Je pondělí 31.1. a to znamená, že na všechny školáky již netrpělivě čeká pololetní vysvědčení. Pro ty starší školou povinné se jedná o běžnou záležitost, ale pro nejmenší školáčky je to velká premiéra.

Těm našim oranžovým prvňáčkům přilétli zkrátit chvíli jejich andílci z druhé třídy.

V rukou nesli samozřejmě také vysvědčení, tentokrát přímo andělské. Se svatozáří nad hlavou hodnotili prvňáčkům například andělský kukuč, andělský úsměv, andělské létání nebo třeba i andělské čertoviny. Jedničkami se to ve třídě jen hemžilo.

Než se všichni vrátili do svých lavic, čekal je ještě jeden úkol. Společnými silami poskládali puzzle s tajenkou o tom, že kdo je správný kamarád, má knížky a čtení rád. Děti nezaváhaly ani chviličku. Druháčci se chopili knížek o tetě, která kromě šály plete i pohádky, se svým prvňáčkem si našli někde místečko a dali se do čtení. Prvňáčci pozorně a se zaujetím naslouchali.

Na závěr přečtenou pohádku nakreslili a z obrázků upletli dlouhou, barevnou a pohádkových postav plnou šálu.

Více ve fotogalerií.

Hodinka utekla jako voda a ozvalo se klepání… Koho? Přece pololetního vysvědčení!

Hodně štěstí všem školákům do dalšího pololetí přejí prvňáčci, druháčci a paní učitelky Jana a Monika!

 

Skip to content