Aktuálně ZŠ

Aktuality k uvolňování opatření

Vážení rodiče,
v minulém týdnu /15.4./ MŠMT prezentovalo scénář postupného uvolňování opatření v oblasti školství. Odkaz zde: Harmonogram uvolňování

Co se zde v rámci základních škol dočtete: 
— do škol se budou moci na dobrovolné bázi vrátit žáci prvních stupňů základních škol, termín stanoven od 25. května
— vzdělávání bude probíhat formou školních skupin, doporučený počet žáků ve školní skupině bude 15
— složení skupin bude neměnné a dítě nebude moci skupiny měnit. Vzájemný kontakt bude omezený
— tělesná výuka zakázána
— otevření a provoz školních jídelen bude podmíněn aktuální epidemiologickou situací
— nošení roušky ve škole bude spíše povinnou záležitostí
— v rámci ochrany rizikových skupin pracovníků ZŠ, ale stejně tak žáků a jejich rodinných příslušníků bude i nadále pokračovat distanční výuka
— pokud to vývoj dovolí, tak by v červnu mohla být realizována možnost konzultací či občasných vzdělávacích aktivit pro žáky II. stupně ZŠ.

Plán uvolňování má zatím spoustu nejasností a otázek ohledně realizace. Na stránkách MŠMT by měl být koncem dubna dostupný manuál, kde budou upřesněny hygienické a další podmínky v souvislosti s postupným uvolňováním. Po zveřejnění podmínek budeme vše organizovat tak, aby mohla být výuka realizována ve škole, nikoliv z domu.

Průběžně se stále mění podmínky ošetřovného. Vláda schválila variantu ošetřovného ze současných 60%, na 80% Danou změnu musí však schválit i Sněmovna. Podstatné informace k ošetřovnému můžete dohledat zde: Ošetřovné na dítě

V současné době také probíhá přes aplikaci Bakalář anketa, věnující se současnému přesunutí školního vzdělávání dětí do Vašich domácností. Přechod na vzdálenou výuku změnil požadavky na straně učitelů, žáků i rodičů. Hlavním cílem je lépe zjistit, jak domácí výuku zvládáte, jak jste na ni byli připraveni, zda existuje nějaká možnost zlepšení. Byli bychom rádi za Vaše vyplnění. 

Školní jídelna – trvalé platby stravného u žáků můžete zrušit. I v případě, že by školní jídelna byla do konce školního roku v provozu, dané částky, které jste již poslali na účet ŠJ, jsou dostačující. Pokud nejde o Vaši určitou variantu spoření, zrušte si trvalé příkazy k platbě.

Skip to content