Den s divokou přírodou

Žáci druhé a čtvrté třídy společně oslavili Světový den divoké přírody.  Na tento významný den se žáci měli možnost připravit a najít si různé informace. Každá andělská dvojice si vylosovala kartičku se světadílem a zvířetem typicky žijícím v dané oblasti.  Víc jak týden mohli hledat odpovědi na otázky a obrázky, se kterými potom v pátek 8. 3. 2019 pracovali.

Během tohoto dne nás provázela spousta obrázků nafocená v přírodě z různých koutů světa. Nejvíce žáky zaujaly obrazy nedotčené přírody v Africe. K tomuto tématu se nám krásně hodila písnička od Jiřího Žáčka Pět minut v Africe a společně jsme se naladili na stejnou notu. Následně jsme si společně připomenuli pravidla, jak bychom se měli chovat nejen k ohroženým živočichům, ale také i k ostatním živočichům a k rostlinám. Jak jsme si společně užili tento den, můžete vidět ve fotogalerii.