Prosinec na malé škole

Je prosinec a potichoučku sněží,

je prosinec a zvony znějí z věží….

Poslední kalendářní měsíc je vždy ve škole ve znamení mnoha akcí. Adventní čas přináší nejenom vyrábění, zdobení, kreslení, malování, … V prosinci se také více scházíme.

Vánoční laťka v Hněvotíně!

Reprezentační výběr naší školy se zúčastnil 21. prosince pravidelně konané Vánoční laťky v Hněvotíně. Naše družstvo ve složení Adamcová Dalila, Vybíhalová Veronika, Dostálová Lea, Hynková Lucie, Lavrenčíková Adéla, Elsner Jan, Duchoň Jan, Grézl Tomáš a Coufal Pavel zdařile bojovalo s tréninkovým hendikepem oproti ostatním školám.

Zlaté zpívání

V neděli 18.12. jsme si všichni doma zapálili již čtvrtou adventní svíčku. Probudili jsme se do zlaté adventní neděle, která byla pro mnohé děti ze senické školičky provoněna nejen vůní perníčků a právě pečeného cukroví, ale také zlatým zpíváním v senickém kostele.

Den otevřených dveří na 2. stupni

V pátek 9. prosince se jako tradičně v předvánočním čase „otevřely brány“ jak „malé“, tak „velké“ školy. Všichni rodiče, rodinní příslušníci i přátelé školy tak měli možnost podívat se do učebních prostor pro žáky 5. až 9. třídy. A nejen to. Kromě vánočně nazdobené školy a usměvavých žáků měli návštěvníci možnost občerstvit se, nakoupit si a pobavit se.

Žáci jednotlivých tříd

Mezinárodní projekt žáků 9. tř.

U příležitosti Dne otevřených dveří 9. 12. 2016 jsme připravili pro návštěvníky výstavu výtvarných prací, které vytvořili žáci čtyř škol z různých zemí. Výstava, zachycující zajímavé architektonické stavby Polska, Slovenska, Česka a Maďarska, je výstupem e-Twinningového projektu žáků 9. tříd. Projekt realizujeme

Den otevřených dveří na malé škole

Řeklo by se pátek 9. prosince, obyčejný den. Ale kdo navštívil naši školičku v odpoledních hodinách ví, že tomu tak nebylo. Nebyl to pátek obyčejný, ale slavnostní.Voněl svíčkami, jehličím, cukrovím, písničkami, čajem, ale hlavně dobrou náladou, úsměvem, pohodou.

Adventní Prahou po stopách Karla IV.

Jednodenní adventní zájezdy do evropských velkoměst se už na naší škole staly příjemnou tradicí. V průběhu posledních let navštívili naši žáci Vídeň, Budapešť i Krakov. Letos nás oslovila Praha,