Planetárium Morava

V pátek 25. listopadu se žáci 1.-9. třídy zúčastnili programu o vesmíru. Stejně jako loni jsme měli možnost navštívit mobilní planetárium. Z velké nabídky programů si 1.-3. třída vybrala program Tučňák a lední medvěd a starší žáci program o Sluneční soustavě. Navíc jsme ještě shlédli bonusové filmy.

Adventní věnce

V těchto dnech lidé vítají advent, nejkrásnější svátky roku. Advent je nejen dobou těšení, radosti, ale také příprav.

Hravá věda v Senici

“Hravá věda“ v Senici. Ve středu 16. listopadu zavítal na naši školu pan Radek Chajda, bývalý učitel matematiky a fyziky na základní škole a také autor populárně-naučných knih pro děti vydávaných nakladatelstvím Albatros (např. řada Mladý technik), který rovněž spolupracuje s Českou televizí

Pravá senická veselka

15. listopad byl tradičně slavnostní chvílí pro žáky 9. třídy, kteří si v rámci rodinného práva vyzkoušeli radosti i starosti svatebních příprav.

• Aktivity,  Nezařazené

Chemické soutěže

Dne 8.11.2016 se konalo školní kolo soutěže Mladý chemik, kterou vyhlašuje Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy, SPCh ČR, SŠ logistiky a chemie, firma Farmakon.

Keramický kroužek

Keramický kroužek pro žáky od 5. do 9. třídy pracuje na škole od října. Celkem se do kroužku zapojilo 15 moc šikovných děvčat. Ta starší už mají s prací s keramickou hlínou dost velké zkušenosti, menší se více učí, ale nejsou také žádnými začátečníky. Ale neustále se seznamujeme s novými postupy a