• Novinky ze školní družiny

  Drakiáda

  Ve středu 23. října se děti z I. a II. oddělení školní družiny zúčastnily společné drakiády. Pro případ bezvětří si děti vyrobily draky z přírodnin. S patřičným pokřikem a krásnou básničkou na úvod se pustily do samotné pouštění draků. Jak jim to šlo se můžete podívat v naší fotogalerii.

 • Aktivity

  Škola zdravé pětky

  Dne 23. 10. 2013 se na naší škole uskutečnil prožitkový program pro 5. třídu s názvem Škola zdravé pětky. Lektorka velmi příjemným způsobem seznámila děti se zásadami zdravé výživy, poukázala na význam pestré, vyvážené a pravidelné stravy, rovněž na důležitou úlohu pitného režimu. Program byl doplněn i soutěží spojenou s ochutnávkou potravin.

  P1020335

 • Nezařazené

  Exkurze Olomouc (IPS Úřadu práce v Olomouci, Arcibiskupský palác)

  Dne 17 října žáci 9. ročníku navštívili Informační a poradenské centrum  při Úřadu práce v Olomouci. Během hodinové přednášky se dozvěděli spoustu cenných informací, týkajících  se sítě středních škol v ČR a o podmínkách a průběhu přijímacího řízení pro letošní školní rok. Mohli se rovněž dozvědět, jaké jsou nároky a požadavky na jednotlivá povolání.  Doufejme, že tato schůzka pomůže našim žákům se správným rozhodnutím při výběru střední školy. Dopoledne plné informací žáci ukončili návštěvou  Arcibiskupského paláce, kde je provedla Mgr. Lucie Kropáčková. Během prohlídky žáci byli seznámení s životy dětí Marie Terezie.Telefon 011

 • Aktivity

  Vítejte na našem školním dvoře

  Je pátek 18. října 2013. Dopoledne patřilo dětem z místní mateřské školy, pro které naši skřítci čtvrťáci připravili mezi stromy v parku svoje zábavná stanoviště. Odpolední program  o stromech začínal v 15 hodin a všichni žáci  z naší školy si ho připravili pro své nejbližší, pro rodiče a prarodiče, při příležitosti ukončení projektu Odhalujeme tajemství přírody a slavnostního otevření školního dvora. Jejich veličenstva, králové a královny  stromů

 • Aktivity

  A on tam stál … aneb Den stromů na malé škole

  Pondělní ráno dne 14. 10. vítalo všechny děti z malé školy v Senici k dalšímu slavnostnímu dni. Tentokrát jsme slavili Den stromů. Po úvodní písničce od pana Svěráka a Uhlíře Stromy a dopisu od kamaráda Stromovouse – našeho starého jírovce maďala, který je prosil o pomoc, se děti v osvědčených skupinkách vrhly do práce. Po vyhledání indícií a určení stromu se vydali všichni d

 • Aktivity

  Beseda k zahájení plnění Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

  4. října 2013 uvítala naše Základní škola v Senici na Hané vzácné hosty. Mistryně světa, čtyřnásobná účastnice olympijských her, bronzová medailistka z Atlanty a držitelka českého rekordu v trojskoku Šárka Kašpárková spolu se svým trenérem a partnerem Michalem Pogánym přijeli seznámit žáky a pedagogy s projektem Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Tento atraktivní pohybový program založili dva

 • Aktivity

  Podzimní skřítci pro prvňáčky

  Jednoho podzimního dopoledne se andílci ze čtvrté třídy proměnili zlým kouzlem Pána všeho nečasu na podzimní skřítky. Jedinou záchranou pro své andílky byli prvňáčci. S odvahou a srdcem na dlani se vydali do parčíku za školou navracet svým kamarádům ze čtvrté třídy původní podobu. Úkol to vůbec nebyl jednoduchý. Museli zdolat začarovanou horu, zapamatovat si spoustu podzimních věcí,  poskládat obrázek z přírodnin, trefit se balónkem do nejbližšího stromu, poskládat podzimní puzzle, běžet slalom, udělat pár dřepů, uhodnout hádanku či najít schované kaštany. Nejtěžším úkolem však bylo najít toho nejmenšího a nejrychlejšího skřítka. I tenhle úkol, stejně jako devět dalších, zvládli odvážní zachránci na jedničku. Pán podzimního nečasu musel navrátit andílkům jejich původní podobu a předat vládu barevnému slunečnému Podzimu.

  Na závěr nesměla chybět společná fotografie provoněná radostí, štěstím, barevným listím a hlavně andělským kamarádstvím.

  Velká pochvala a poděkování patří nejen žáčkům první třídy, ale také andělům čtvrťáčkům, kteří si speciální kouzelné podzimní dopoledne nachystali!

 • Aktivity

  Den otevřených dveří ve sportovním duchu

  Po atletikou naplněném pátečním dopoledni dne 4. října nás čekalo i sportovní odpoledne. Kdo si chtěl prohlédnout malou školu, práce žáků a úpravy, které se nám podařilo během prázdnin uskutečnit, měl možnost. Ve tři čtvrtě na tři vyrážel olympijský průvod žáků malé školy Sokolskou ulicí do areálu hlavní budovy školy, kde paní ředitelka v 15 hodin zahájila turnaj v přehazované žen, ve fotbale mužů a dětské hry dětí. Souběžně probíhal Den otevřených dveří ve velké škole.

 • Aktivity

  Atletický trojboj s paní Šárkou Kašpárkovou

  Pátek 4. října 2013 se stal velkým dnem pro mnoho malých atletů, kteří si přišli mezi sebou poměřit svoje síly. Sešli se tady sportovci ze Senice, z Vilémova, z Choliny a z Haňovic. Ani mrazivé ráno je neodradilo a podávali skvělé výkony. Velkým atletickým svátkem se stal tento pátek také proto, že nás do Senice přijela pozdravit mistryně světa a bronzová olympijská vítězka v trojskoku – paní Šárka Kašpárková.