1.- 5. třída v Moravském divadle Olomouc

Na pátek 4.11. se všechny děti z prvního stupně chystaly do školy trošinku jinak. Místo aktovek se sešity a učebnicemi si ze svých šatních skříní vytáhly slavnostní šaty, sukýnky, kalhoty,košile, pánové dokonce i kravaty a motýlky, dámy zase třpytivé kabelky. V deset hodin totiž usedaly do lóží v Moravském divadle v Olomouci.Čekalo je divadelní představení plné písniček, tanečků a strašidel. Pohádka O líných strašidlech byla nejen veselá, ale děti v ní mohly najít i starou moudrost, že bez práce nejsou koláče a to ani v pohádkách.

Krásné oblečení dětí šlo ruku v ruce s krásným chováním, které do divadla patří a ke kultuře vůbec. I to se dnes dopoledne děti učily nebo si alespoň připomněly.

Do školy jsme se vracely divadelně a pohádkově spokojeni. Určitě příští rok Moravské divadlo zase navštívíme.