Elektronická žákovská

Informace o zpracování osobních údajů

Školní cloud
Leden 2020
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Foto dne
Kontakt
Základní škola Senice na Hané Žižkov 300 783 45 Senice na Hané 588 880 255 vedeni.skoly@zssenicenh.cz

První krok čtvrťáčků k řidičskému průkazu

A jdeme na to. Ve středu 27.9. se žáci ze čtvrté třídy vydali směr Litovel, aby na dopravním hřišti odstartovali svou cestu, na jejímž cíli je obdržení řidičského průkazu cyklisty.

Sluníčko začalo pomalinku vykukovat a dopravní výchova mohla začít. Děti se dozvěděly nejen základní dopravní předpisy a značky, ale také základy zdravovědy a první pomoci. Za obojí je musím moc pochválit, protože bylo jen velmi málo otázek, na které by paním učitelkám z DDM neuměly odpovědět.

Nesměla samozřejmě chybět ani praxe. Přilbu na hlavu, vybrat to správné kolo a můžeme vyrazit. Na koho kolo v danou chvíli nevyšlo, zkoušel si další důležitou roli – roli chodce. I tuto část výuky děti až na drobné „pokuty“ zvládly na výbornou. Věřím, že v květnu si všichni řidičský průkaz z Litovle odvezeme.

Po výborných svačinkách jsme si přes dvě hodiny do odjezdu vlaku zpříjemnili v muzeu. Začali jsme expozicí našich řemesel. Díky paní průvodkyni se zajímavostmi sál jen hemžil a ona současně téměř nestíhala odpovídat na naše zvídavé dotazy. Opět si děti zaslouží velkou pochvalu.

Měli jsme také možnost navštívit výstavu gramofonu a na vlastní oči vidět úplný prototip vyráběný v Litovli.

Ovšem kromě živých exponátů několika druhů hmyzu nás přeci jen nejvíce upoutala výstava o panu Fryštenském, kde si děti mohly svou sílu i vyzkoušet.

Celý den jsme si náramně užili! Nejen že nám vyšlo počasí, ale i nálada a program byly prostě super.

Velké poděkování patří samozřejmě paním z muzea a dětem náleží obrovská pochvala!