Elektronická žákovská

Informace o zpracování osobních údajů

Červenec 2019
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Foto dne
Kontakt
Základní škola Senice na Hané Žižkov 300 783 45 Senice na Hané 588 880 255 vedeni.skoly@zssenicenh.cz

Projekt Podnikatel

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA                                                                                                                                                                                              Projekt Podnikatel

 

Žáci sedmého ročníku se ve druhém pololetí zdařile zapojují do projektu Podnikatel. Cílem je naučit se něco o podnikání v oblasti gastronomie. Projekt se prolíná do několika předmětů (Pc-vaření, informatika, matematika, občanská výchova, angličtina), žáci se musí postupně zorientovat ve všech oblastech.

Jelikož je sedmáků hodně, vytvořili celkem 6 pracovních týmů, které koordinují paní učitelky Houdková, Polášková a Ziembová.  Žáci si nejdříve zvolili některou z národních kuchyní a té se budou věnovat po celou dobu. Prvním úkolem bylo vymyslet si název firmy, logo a slogan a udělat vizitky. Poté postupně sestavovali své jídelní lístky (zároveň je museli přeložit do angličtiny), přičemž budou muset  minimálně jedno z nabízených jídel vyzkoušet uvařit. Zatím mají za sebou předkrm a polévku, následovat bude hlavní jídlo a moučník. Všechny týmy si sami musí zajistit nákup potravin, sami jídla připravovat a také sami provádět cenovou kalkulaci.

Některé červnové odpoledne proběhne finále celého projektu. Každá ze soutěžících skupin si musí připravit prezentaci své firmy, včetně představení jednotlivých jejich členů  a uvedení, na jakých pozicích kdo z nich ve firmě pracuje, dále budou muset prostřít tabuli  a přichystat vzorek občerstvení z denního menu. Jídla musí rovněž správně servírovat. Nezávislá porota pak vybere nejlepší skupinu a ta bude oceněna. Naše mladé podnikatele mohou přijít povzbudit rodiče i kamarádi. Přesné datum finále bude včas zveřejněno. Všem držíme palce a přejeme hodně úspěchů při vaření a pečení! Jednou se zkušenosti určitě budou hodit…

Mgr.Pavla Ziembová