Finálové kolo celoprojektové soutěže PODNIKATEL

P1140779

Ve středu 18. 6. 2014 se v prostorách sálu Centaurus konalo slavnostní vyhlášení a udílení cen žákům základních škol v rámci finálového kola soutěže PODNIKATEL. Soutěže se zúčastnilo celkem 900 žáků ze sedmi základních škol. Celá soutěž byla rozdělena do dvou věkových kategorií.  V první kategorii soutěžili žáci 5. -7. tříd, v druhé kategorii žáci 8. a 9. tříd. Jednotlivé týmy mezi sebou soutěžily o nejlepší žákovskou firmu. Naše škola vyslala do finále soutěžní tým ze sedmé třídy, firmu Walk Africa (cestovní kancelář), která v této kategorii obsadila první místo. Z deváté třídy se do finále probojovala firma FIVE MECHANIK (modernizace školních tříd), která získala krásné páté místo. Hlavním cílem projektu „PODNIKATEL – rozvoj podnikatelských dovedností u žáků základních škol“ je vytvořit vzdělávací program zaměřený na rozvoj podnikatelských znalostí, schopností a dovedností u žáků 5. až 9. tříd základních škol. Finále očima žáků: Když jsme jeli vlakem na finále soutěže Podnikatel, všichni byli nervózní, i když to nechtěli přiznat. Jakmile jsme vešli do konferenčního sálu a viděli všechny školy a rekvizity, měli jsme chuť zdrhnout. Naše skupina ,,Walk Afrika´´ si sedla ke kraji, paní učitelky seděly někde uprostřed. Začalo se prezentovat. Už z první skupiny nám naskakovala husí kůže, byli originální a šikovní: prostě, nejlepší z nejlepších´´ A postupem času se laťka zvyšovala. Když jsme po krátké pauze přišli na řadu jako šestí v pořadí, nikdo radši nic neříkal. Odprezentovali jsme naši firmu výborně, na náhodné otázky poroty jsme odpovídali improvizací a také skvěle. Po přestávce následovala skupina starších (8. – 9. ročník).  Skupina ,,Five Mechanic´´ si vedla skvěle, nad jejich výrobky zůstával rozum stát. Výsledky se vyhlašovaly od posledního místa. Moderátor každé vyhlášení prodlužoval do nekonečna. Když už zbývaly poslední dvě skupiny, odmlčel se asi na minutu, pořád mlčel a my jsme po něm měli chuť něco hodit. Když řekl, že na 2. místě je jiná škola, málem jsme padli štěstím. Jsme první !!!! a jsme na to hrdí. Projekt Podnikatel  nás do budoucnosti hodně naučil.                                                                                                                  Eliška Opletalová za 7. třídu

První stupeň zdolává SENICKOU LAŤKU

Jako každý závěr školního roku, tak i ten letošní,  je  neodmyslitelně spojen nejen s odevzdáváním učebnic a rozdáváním výkresů, ale také se soutěží ve skoku do výšky pojmenovanou Senická laťka. Mnozí z našich malých školáků se na ni těší stejně  jako na atletický trojboj, který bude následovat den poté.

Anglická pohádka jako rozloučení od čtvrťáčků

Jako rozloučení s mladšími kamarády a s angličtinou ve třetí a čtvrté třídě  si žáčci čtvrté třídy zvolili pohádku. Během chviličky se díky vtipným kostýmům změnili na zvířátka, která nemluví zvířecí řečí, ale používají k dorozumívání  angličtinu.

Zahradní slavnost

Páteční den 20. 6. 2014 zúročil a připomenul něco ze života v naší škole. Pomyslné zrcadlo celého roku jsme rozbili na několik střípků, abychom vám nabídli ochutnávku ze života v naší škole. Kdo byl v pátek odpoledne za kulturním domem, ví, pro ně je to jen malá vzpomínka, kdo tam nebyl, pár foteček vám napoví atmosféru tohoto slavnostního dne.

– více ve fotogalerii

IMG_1434_postcard

IMG_1400_postcard1 IMG_1447_postcard

• Novinky ze školní družiny

Výlet ŠD

V pátek 13.června 2014 se děti ze školní družiny vydaly na výlet do javořičských jeskyní a přes zkamenělý zámek proti proudu potoka Špraňku do Vojtěchova. Kde své putování ukončily v indiánské hospůdce u Mohykána.

Zdravíme 100. výročí železniční trati

Sobotní ráno dne 14. 6. 2014 bylo slavnostní pro železniční trať Litovel – Senice. Tato trať slavila sté výročí a my jsme byli u toho. Pan starosta nás požádal o malé vystoupení, děti nebyly proti. Proto se nádraží v Senici v půl deváté ráno hemžilo nejen diváky a pamětníky, ale také modrásky a žluťásky. Senickou písničkou, tedy naší školní hymnou a oblíbeným Kozlem, jsme přišli pozdravit tuto slávu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Celé Česko čte dětem

V době od 1. 6. 2014 do 7. 6. 2014 probíhá v naší republice celostátní osvětová a mediální kampaň zaměřená na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, na propagaci kvalitní literatury a na vytváření pevných citových vazeb v rodinném prostředí prostřednictvím společného čtení.

• Nezařazené

oblastní a krajské kolo Zelené stezky – Zlatého listu

Zlatý list je největší celostátní soutěž mimoškolních i školních dětských kolektivů s kladným vztahem k přírodě. Děti soutěží ve znalostech o živé i neživé přírodě a její ochraně. V Olomouckém kraji proběhlo v tomto roce 12 místních kol s účastí 1452 dětí.

Dne 15. května se v Litovli konalo oblastní kolo soutěže Zelená stezka, Zlatý list. Své znalosti jsme měřili se žáky a studenty okolních škol hned ve dvou kategoriích. Družstvo žáků 9. třídy ve složení Martina Juříková, Martin Kuba, Martin Fišer, Petr Maksant a Aneta Lakomá úspěšně doplnila žákyně 7. třídy Adéla Nimrichterová. Tito žáci získali 1. místo v kategorii starších žáků a postoupili do krajského kola!

Družstvo žáků 6. třídy ve složení Kristýna Janečková, Tomáš Grézl, Julia Doleželová, Matyas Jacques Král, Jan Lakomý a Štěpánka Štefanová  vezlo domů z oblastního kola také diplom za krásné třetí místo.