Den jazyků

Evropský den jazyků jsme tradičně oslavili projektovým dnem. Letos jsme se rozhodli žáky motivovat drobnou odměnou, kterou bude celodenní výlet do Olomouce s návštěvou anglického divadelního představení. Žáci 6. až 9. ročníku se stali majiteli cestovní kanceláře, která měla vytvořit nabídku zájezdu do předem určené země. Aby to nebylo až tak jednoduché, každá skupinka musela splnit požadované úkoly: vytvořit logo a moto agentury, nabídnout 5 denní zájezd, vytvořit prezentaci, dvojjazyčný slovník a nějakým způsobem zaujmout své potenciální zákazníky. Všichni žáci se svědomitě zapojili nejen doma, ale i ve škole. Škola byla provoněná domácími výrobky, pekla se pizza, připravovaly se sýrové mísy, chodbami brouzdaly japonské gejše, španělské tanečnice či afričcí domorodci…Během dopoledne jsme měli možnost shlédnout úžasné prezentace. Bohužel jsme museli vybrat jen jednu nejlepší.Vítězi jednodenního zájezdu do Olomouce se stala skupinka žáků z 8. třídy, která úžasným způsobem vytvořila reklamní kampaň pro Japonsko. Těmto žákům ještě jednou blahopřejem. Rovněž bychom chtěli poděkovat rodičům za jejich zapojení do projektového dne.

.page