Recitační soutěž 5.-9.třídy

V prosinci, lednu a únoru se naši žáci věnují básním a próze. Během těchto měsíců totiž probíhají třídní kola soutěže v recitaci.

Každý žák si může vybrat báseň nebo prózu, která se mu líbí, a tu pak přednese svým spolužákům. Ti nejlepší pak postupují do školního kola.

To se letos konalo 9. března. Odborná porota pozorně sledovala všech 19 soutěžících. Všichni recitátoři byli vynikající.

V kategorii 5. tříd zvítězila Anna Hujíčková. Mezi žáky 6. – 7. tříd obsadil první místo Tomáš Grézl, žák 7. třídy. V nejstarší kategorii 8. – 9. tříd první místo získali Jana Kvapilová a Václav Havlíček, oba žáci 9. třídy. Do okresního kola postoupili vítězové jednotlivých kategorií. Odborná porota, kterou tvořily učitelky českého jazyka, ocenila výběr básní a próz.

Soutěž ukázala, že naši žáci dokážou interpretovat text s citem a porozuměním.

Mgr. Lenka Neckářová