Kamarád z Anglie ve 3.třídě

6.října se každý  třeťák netrpělivě ohlížel ke dveřím, aby jako první  mohl zahlédnout přicházet spolužáka Erika z Anglie, který opět  na 14 dní navštívil Českou republiku, naší školu a hlavně naší třetí třídu. A pak už to šlo všechno rychle – Erik přišel a hned se zapojil do všech školních aktivit. Zvládl nácvik vyjmenovaných slov po B, násobilku 6,7, určování světových stran na mapě i v terénu, projektový Den stromů a to všechno v češtině. Třeťáci obdivovali jeho plynulé čtení z čítanky a především byli nadšeni ze svého SUPER TEACHER v hodinách AJ. Slyšeli rychlou hovorovou angličtinu i v originále čtený anglický komiks. Na oplátku nám Erik zase sdělil informace o anglické škole – neznámkuje se tam, dostávají se barevné kupony, nebývají často teplé obědy, spíš má každý svoji svačinu, po škole se chodí do klubu (něco jako naše ŠD), ale hlavně že v Anglii začíná škola až v 9.00 hod. Přesto si Erik na ranní vstávání a brzké chození do školy nikdy nestěžoval a 2 společné týdny  nám všem rychle a krásně uběhly .

Už teď se třeťáci  těší  na jeho další návštěvu – snad v únoru?