Aktuálně ZŠ

Zápis dětí do 1. třídy pro školní rok 2019/2020

EPSON MFP imageZápis dětí do 1. třídy

se koná 12. 4. 2019 od 13.00 do 17.00 hod.

v budově 1. stupně, Zákostelí 164, Senice na Hané.

K zápisu se dostaví děti narozené v termínu od 1. 9. 2012 do 31. 8. 2013 a děti po odkladu školní docházky z loňského roku.
Zákonný zástupce přinese s sebou: občasnký průkaz a rodný list dítěte (další dokumenty obdrží u zápisu).

Informativní předzápisová schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se koná 9. 4. 2019 od 16.30 hod. v budově 1. stupně ZŠ.

Zápis se skládá ze dvou částí:

• formální část – pro zákonné zástupce (zákonný zástupce vyplní žádost o přijetí, popř. žádost o odklad, předloží pro kontrolu občanský průkaz a rodný list dítěte, bude poučen o povinnostech a právech při přijetí, popř. odkladu a budou mu zodpovězeny případné dotazy ředitelkou školy)
  • motivační část – pro děti a zákonné zástupce (rozhovor dítěte s pedagogy a motivační činnosti a hry, při kterých bude orientačně sledována školní připravenost dítěte). K absolvování motivační části je vhodné se přihlásit na přesný čas.

kritéria pro přijímání

Informace k odkladu

– v případě žádosti o odklad dítěte je nutné předložit doporučující posouzení PPP a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

– o odklad je možné požádat do 31. 5. 2019

Několik rad a informací, aby vstup do školy byl pro děti i rodiče příjemný!

Desatero-pro-rodice

Jak-diteti-usnadnit-zahajeni-skolni-dochazky